χιλιοστα σιγουρα δεν παιρνει ο κηπος, το ξερουμε αυτο - αφου ολα τα χιλιοστα εχουν την εννοια του μεριδιου συνιδιοκτησιας επι του οικοπεδου. αυτο ειναι σαφες.

εγω ομως μιλαω για την "αποκλειστικη χρηση", και το πώς αυτή αποτυπωνεται στην συσταση ωστε να μην εχουμε ευτραπελα. δηλαδη σε ακαλυπτο οικοπεδου υπαρχει κοινοχρηστος κηπος ο μισος και αλλος τοσος για χρηση της κατοικιας ισογειου με αποκλειστικοτητα της ιδιοκτησιας αυτής. ειναι θολο το θεμα. το ιδιο για τις ταρατσες. δηλαδη αφηνουμε μεν κοινοχρηστο κομματι για να μην εχουμε φασαριες για ηλιακους και απλωμενα σωβρακα και δορυφορικα πιατα αλλα δινουμε και ενα κομματι πριβε για να φτιαχνονται οι ανθρωποι με τα roof garden και τα barbecue τους.....

τα...διαγραμματα αυλων κι εγω απο αρχαιολογικες ανασκαφες σε αδειες του 70 τα ξερω ρε φιλε, τι νομιζετε οτι ειμαι κανενας μπαμπογερος?

αυτα ουσιαστικα καθοριζαν αποκλειστικες χρησεις για τις (τοτε συνηθισμενες) ισογειες κατοικιες που αφορουσαν μικρα κομματακια κηπου (πισω) ή πρασιας (μπροστα) για να βαζουν οι ανθρωποι τα λουλουδακια τους ή να πινουν τον καφε τους. επιτρεποταν δε ο διαχωρισμος απο τους κανονισμους της πολυκατοικιες (στις περιπτωσεις που εχω δει εγω) μονο με φυτευση και οχι με φραχτη.